Facebook Instagram YouTube
українська русский порівняти кошик
Надійна складська техніка з Європи
Шістнадцять років на ринку
ПОШУКПОШУК ПОРІВНЯТИ

Особливості використання тягових акумуляторів у складській техніці

До нас часто звертаються з питаннями: З якою батареєю придбати навантажувач? Купити кислотну чи LiFePO₄  (літій залізо фосфатну) АКБ? Які переваги літій-залізо-фосфатних батарей над кислотними? На скільки часу вистачає вживаної батареї? Скільки часу потрібно заряджати АКБ до навантажувача? Як правильно експлуатувати АКБ до навантажувачів?  Чи можна підзаряджати кислотні батареї протягом робочої зміни? Чи можна доливати кислоту замість дистиляту? Коли доливати дистилят, перед зарядкою чи після заряду АКБ? Допомогти з інструкцією з експлуатації АКБ. Надати інструкцію до зарядного пристрою.  Замінити, купити окремі елементи (банки) до вживаної АКБ навантажувача, штабелера.

У цих питаннях наші спеціалісти готові допомогти не тільки зробити правильний вибір, а й заощадити кошти в майбутньому.

Основним елементом живлення усієї електричної складської техніки є тягові акумулятори. Саме від них залежить ефективність і продуктивність роботи  складської навантажувальної техніки.

Складська техніка техніка використовує свинцево-кислотні тягові акумулятори з рідким або гелевим електролітом або літій-залізо-фосфатні батареї. Усі ці типи тягових акумуляторів мають свої переваги і недоліки, а також особливості в експлуатації.

Електронавантажувач, укомплектований свинцево-кислотною батареєю з рідким електролітом, при середній інтенсивності роботи, розрахований на 8 годин (робочу зміну). Після цього батарею потрібно на 8-12 годин, в залежності від зарядного пристрою, поставити на заряд. Такий варіант є найбільш розповсюдженим і зустрічається на підприємствах, які працюють в 1 зміну. Вживана АКБ, має менший ресурс, який залежить від віку, стану, відпрацьованих циклів, акуратності обслуговування, тощо.  Хороша вживана АКБ п’ятирічного віку іноді  може працювати 5-6 годин, а  буває таке, що вона не підлягає відновленню. При 2 або 3 змінному графіку роботи можна використовувати 2 батареї на одній одиниці техніки, щоб не купувати дві одиниці на склад. Тягові батареї з рідким електролітом потребують періодичного обслуговування:

  • Оператором: доливка дистиляту, перевірка з’єднань, продувка, чистка лужним розчином;
  • Сервісною компанією: перевірка густини електроліту і напруги на кожному елементі, проведення вирівнюючих зарядів, заміна пошкоджених зєднань, промивка систем акваматику.

Електроштабелери та електровізки зазвичай мають меншу інтенсивність роботи і тому часто укомплектовуються свинцево-кислотною батареєю з гелевим електролітом. Такий варіант розрахований на роботу впродовж 1-2 робочих змін з невисокою інтенсивністю. Після чого електричний штабелер або електровізок з батареєю потрібно поставити на 8-12 годинну зарядку. Перевагою є те, що батарея не потребує обслуговування і не має шкідливих випарів при зарядці, але ресурс роботи таких акумуляторів на 25-30% менше, ніж аналогічних з рідким електролітом і вони не призначені для роботи при -t°C. Також гелеві АКБ  Держохорони праці дозволяє заряджати у складських приміщеннях без додаткових вимог до вентиляції та вибухозахищеності.

Складську техніку на складських комплексах, які працюють в 2 зміни або цілодобово часто укомплектовують літій-залізо-фосфатними (LiFePO4) тяговими батареями. Укомплектувавши висотні електричні штабелери (річтраки) або іншу складську техніку LiFePO4 акумуляторами, ви можете бути впевнені в безперервній роботі техніки 24/7. 

Які переваги у тягових літій-залізо-фосфатних  акумуляторних батарей?

  • Довгий цикл життя: випробування показують, що після 4000 циклів заряду/розряду ємність LiFePO4 батареї зменшується тільки на 20%, що означає, що батарея буде забезпечувати приблизно 80% своєї ємності через 8 років. В батарей немає провалів напруги при розряді і сульфатування, від яких страждають свинцево-кислотні батареї.
  • Прискорена зарядка і можливість дозарядки: при наявності належного зарядного пристрою LiFePO4 акумулятор може відновити 50% своєї ємності за 30 хвилин, а повністю зарядитися - за 1,5 год.
  • Безпека: LiFePO4 акумулятори є найбільш безпечними через свою хімічну природу і механізм батареї. LiFePO4 акумулятори є термічною стабільними і оснащенні системою управління батареєю (BMS), яка захищає від короткого замикання, перенапруги, перевантаження по струму та перевантаження по температурі.
  • Динамічне балансування: LiFePO4 акумулятори мають інтелектуальне динамічне балансування, яке контролює кожну комірку (рівномірність заряду і розряду кожної комірки).
  • Система моніторингу ONLINE: кожен акумулятор може бути оснащений системою моніторингу стану через мобільний телефон або PC. З’являється можливість контролювати такі параметри батареї: рівень поточного заряду, температуру, статут використання (заряд або розряд), повна історія циклів з часом і датою, кількість циклів, ресурс акумулятора.
  • Опція підігріву: можлива установка опції підігріву батареї для використання в холодильниках до -25°С з можливістю зарядки при мінусовій температурі.

Основним недоліком такого типу акумуляторів є їх ціна, але усі вищеперечислені переваги перекривають цей недолік.

Кожен виробник навантажувачів чи складської техніки, закладає в конструкцію батарею певного вольтажу і ємності. Електронавантажувачі STILLRX20 комплектуються батареями 48В з ємністю від 500 до 750 Агод, при цьому електричні навантажувачі STILLRX50 використовують батареї на 24В але з ємністю до 1000 Агод. Незважаючи та те, що батареї 48В/500Агод і 24В/1000Агод мають однакову потужність 24кВт, конфігурація цих батарей різна. Електричні штабелери STILLEXV та електровізки ВТ LPE розраховані на 24В батареї з ємністю 200-300 Агод. Річтраки (штабелери електричні) працють на 48В батареях з ємністю від 460 до 930 Агод.

Спеціалісти компанії «БАФ Юкрейн» мають великий досвід роботи з АКБ різного виду, складською технікою усіх типів, умовами експлуатацій наших замовників особливими та непростими.

Ми пропонуємо готові рішення Ваших питань!

Звертайтесь, раді допомогти у питаннях: тестування АКБ, ТО техобслуговування АКБ, заміна окремих елементів АКБ на нові, вирівнювальні заряди, покупка нових АКБ, покупка літій-іонних АКБ, покупка зарядних пристроїв, покупка систем доливки води до АКБ (систем акваматик), покупка стендів для заміни АКБ та інше.

Про компанію · Оренда · Сервіс · Каталог · Блог · Контакти

Доставка · Оплата · Гарантія

Facebook Instagram YouTube

2006-2022 · ТОВ «БАФ Юкрейн»
Україна, м.Київ, провулок Моторний, 3

ВИМКНУТИ СВІТЛО