Facebook Instagram YouTube
українська русский порівняти кошик
Надійна складська техніка з Європи
Шістнадцять років на ринку
ПОШУКПОШУК ПОРІВНЯТИ

Як слідкувати за навантажувальною технікою

1. Дотримання Інструкції з експлуатації; 

2. Уважне та належне ставлення до техніки;

3. Регулярний огляд та обслуговування оператором-водієм навантажувача;

4. Правильні умови експлуатації;

5. Професійне сервісне обслуговування.

Першою головною рекомендацією, щодо довготривалої безперебійної роботи навантажувальної техніки для наших клієнтів, за версією сервісного центру є:

 • Технічне обслуговування згідно рекомендацій виробника / продавця.

Звісно, для цього треба хоча б ознайомитись з цими рекомендаціями, які ми видаємо кожному покупцеві навантажувачів, річтраків, штабелерів, візків електричних та іншої складської техніки.  «Інструкція з експлуатації»  містить всі технічні моменти, які дозволяють:

 • правильно користуватись органами керування обладнання;
 • підлаштовувати під оператора безпечно допустимі швидкості руху техніки, що відповідають  рівню досвіду оператора «початківець-фахівець», наприклад на деякій складській електричній техніці це режими «черепаха-заєць»;
 • врахувати  допустимі навантаження на перекриття у складських приміщеннях, щоб вони не руйнувались під  неочікуваною вагою техніки з вантажем на вилах аби не провалити перекриття у кількаповерхових складах; 
 • відвести для роботи техніки під’їзні шляхи, ширину робочих коридорів у зонах комплектації або між стелажами  з  відповідністю до  Специфікації навантажувачів;
 • врахувати залишкову вантажопідйомність техніки, що зменшується з висотою підйому;
 • врахувати рівень освітлення в складах і відсутність освітлення при завантаженні  машин, фур, що веде за собою обов’язкову комплектацію  освітлювальними приладами;
 • дотримуватись правил роботи в холодних складах, морозильних камерах (де  виникають   обледеніння, конденсування вологи на  техніці);
 • дотримуватись чітких рекомендацій щодо експлуатації у вибухонебезпечних складах та сильнозапилених умовах (стандартні умови для аграрного сектору);
 • правильно обслуговувати акумуляторні батареї, проводити їх заміну, транспортування;
 • уникати самовільної модифікації техніки, шляхом проведення зварювальних робіт;
 • врахувати  ряд інших порад для довготривалого життя Вашої навантажувальної техніки.

Другий критерій відмінного стану техніки - уважне та належне ставлення до неї.

Навантажувальна техніка, як і Ваш особистий автомобіль, дуже полюбляє професійний підхід. Але все ж таки, ще й відчуває ваше  особисте ставлення до неї. З досвіду наших клієнтів, якщо оператор з повагою ставиться до  роботи самої складської техніки, то й техніка, відчуваючи це, працює  більш  ефективно та витриваліше, не зважаючи це Still, Toyota, Baoli чи любий інший бренд. 

Чи може оператор самостійно обслуговувати навантажувач?

Так, оператор може, і навіть повинен регулярно перед використанням проводити огляд, продувку, перевірку стану придатності навантажувача до експлуатації та рівень рідин.  І це третім пунктом відмітили наші сервісанти, щоденне обслуговування та перевірки 4-х головних систем техніки власне оператором, водієм навантажувача.

Використання  навантажувачів і річтраків,  штабелерів і електричних візків передбачає ряд параметрів обов'язкових до виконання.  Це щоденне  та періодичне самостійне обслуговування а також вчасне технічне сервісне обслуговування.  Оператор повинен вести  контроль за загальним станом кожної одиниці техніки. Тому що, набагато простіше провести превентивні заходи, аніж  ремонтувати та реанімувати, коли техніка вже дійшла до стану «не їде», «не підіймає», «не заводиться». Оператор навантажувача повинен тримати техніку в сухому, чистому, справному стані, проводити регулярні продування, очищення обладнання, не залежно від типу приводу.  Перед кожною робочою зміною перевірити обладнання на справність по усіх системах безпеки: тягова система або система руху (двигун, коробка, електромотори, АКБ), система підйому (щогла, гідравліка), гальмівна система, електрична система.  

Детально про щоденні перевірки оператором ми викладемо рекомендації у наступних статтях. А коротко звернемо Вашу увагу, що оператор при огляді техніки може помітити наявність підтікань і втрату оливи, шум редуктора, нехватку охолоджувальної рідини, запиленість та непропускну здатність радіатора, відсутність гальм, наявність люфтів, відкручені болти на колесах, пошкодження на  магістралях високого тиску, потребу в щотижневій доливці води до АКБ електротехніки, окислення на елементах АКБ, втрату оливи гідравліки і неможливість підйому на повну висоту,  помилки про роботу обладнання на табло та інші ознаки несправності, що підривають систему безпеки використання обладнання. 

Завданням оператора є вчасно зреагувати та  викликати сервісну компанію на усунення недоліків та поломок техніки на високому рівні (замінити запчастини на оригінальні, обслужити обладнання, що вийшло з ладу), використати досвід та кваліфікацію спеціалістів, їх технічні допуски до відповідних робіт для продовження продуктивної, ефективної, безперебійної роботи навантажувачів.

Четвертий пункт посіли правильні умови для експлуатації техніки. Це і умови її використання, гарантійного та післягарантійного обслуговування, умови зберігання та дотримання всіх параметрів, що зазначені у Інструкції з технічного обслуговування.

Часто навантажувальну техніку використовують не за призначенням, а саме в полі, як тягач або буксирувальний пристрій, як бульдозер, навішуючи відвал для очистки снігу  та інших непридатних для роботи середовищах. Також були випадки, коли навантажувачі використовували на поверхнях, що непридатні для пересування складської техніки, такі як щебінь, грунт у садах або інших нерівних поверхнях. Часто також перевищують технічні можливості вилових навантажувачів, такі як вантажопідйомність та час експлуатації.

Перевантаження,  робота на поверхнях з вибоїнами, ямами, інтенсивна експлуатація в режимах нон-стоп, регулярні переїзди через колії, стрибання через пороги - все призводить не лише до скорочення часу життя навантажувальної техніки; а й підриває безпеку роботи не зважаючи, чи це навантажувач, штабелер, річтрак чи електричний візок; і звісно, ще й немало впливає на гаманець клієнта; досить часто ще й псує нерви і зриває плани у самий важливий момент. І це вже не залежить від марки техніки, будь-то преміум- клас Штіль, Тойота чи економ - сегмент TCM, Ніссан або  Баолі і від стану, в якому Ви купили навантажувач: новим чи вживаним. Вся техніка має свої характеристики, які обов’язково треба брати до уваги її користувачам.

Завершує наш перелік рекомендацій, стосовно довготривалого використання навантажувачів п’ятий пункт – професійне  технічне  обслуговування складської техніки.

Даємо відповідь на питання, котре часто задають замовники: Чи варто платити за технічне обслуговування навантажувачів сервісній компанії? 

Ми вважаємо, варто, бо клієнт платить за безпеку, безперебійну роботу, впевненість та гарантію у виконанні завдань, покладених на навантажувальну техніку.  Ми рекомендуємо за сервісом звертатись до кваліфікованих фахівців, бо часто при обслуговуванні вони можуть передбачити поломки, випередити виходи з ладу цілих вузлів та агрегатів,  чим зекономити Ваші кошти та час на простій техніки. Займаючись сервісом професійно та системно, ми тримаємо склад запчастин, котрі відносяться до групи швидкозношуваних, розхідних матеріалів, що суттєво економить Ваш час на виконання робіт. 

Які запчастини до навантажувачів часто підлягають заміні

До швидкозношуваних запчастин відносяться рульові тяги, магістралі високого тиску, підшипники щогли, ролики каретки, шарнірні підшипники, пальці, бугеля нахилу щогли, колеса, часто заміни потребують  ремкомплекти газових редукторів, або редуктори в зборі, помпи охолодження, трамплери, стартери, термостати, паси ГРМ, періодичній заміні підлягають оливи, фільтри двигуна, АКПП, гідравліки і повітряний, залежно від типу навантажувача.  Але є ще багато нюансів, про які з нами обіцяв поділитися наш сервісний центр.

Наші сервісанти слідкують за тенденціями на ринку обслуговування навантажувальної техніки та використовують лише якісні матеріали та запчастини. 

Якими оливами та очисниками проводиться обслуговування навантажувача

Компанія BUF Ukraine використовує очисники та мастила німецького виробника WURTH, оливи і рідини бельгійського виробника торгової марки Eurostandart та багато інших першокласних матеріалів, оригінальних запчастин до навантажувачів, що забезпечує безперебійну роботу техніки, звісно, за умов її правильної експлуатації.

При дотриманні періодичності обслуговування навантажувачів, на техніку завжди можна розраховувати.

Яка ж періодичність обслуговування навантажувачів

Виробники рекомендують, електричної навантажувальної техніки: електронавантажувачі, електроштабелери, електровізки та інша складська техніка (комісіонери – комплектувальники замовлень, річтраки) мають періодичність обслуговування 1 раз в рік або кожні 1000 мотогодин. При інтенсивній експлуатації, 1 раз в пів року або кожні 500 мотогодин.

Техніка з двигунами внутрішнього згорання (ДВЗ): дизельні, газові, бензинові навантажувачі мають періодичність обслуговування 500 мотогодин або кожні 250 (при експлуатації в запилених середовищах чи  інтенсивних навантаженнях). 

Що включає технічне обслуговування навантажувача 

Технічне обслуговування навантажувача включає різноманітні перевірки, продувки, очистки, профілактичні роботи, змащування, заміни необхідних рідин, олив та фільтрів і рекомендації, щодо заміни окремих вузлів та агрегатів, котрі на 30-50% вже мають стан зносу або фізичні пошкодження, підтягування гальм, заміну гальмівних колодок та інше. 

Наприклад, правильно обслужена акумуляторна батарея, виявлені пошкодження у з’єднаннях елементів при ТО, вартістю усіх робіт та матеріалів 2000 грн, може  зберегти роботу ваших інвестицій вартістю 120 000 грн (ціна нової АКБ).  Виявленні недоліки (поломки/люба не коректна робота техніки), мають бути докладені особам що несуть відповідальність за матеріально-технічну базу компанії, та включені у наступних ремонтних виїздах  або періодичних ТО.

Періодичне сервісне обслуговування та проведення вчасних ремонтних робіт, згідно рекомендацій кваліфікованих спеціалістів, дозволяє мати впевненість у справній роботі техніки, безперебійному процесі навантажувальних, транспортних робіт, зосередитись на питаннях  розвитку власного бізнесу.

І якою б великою, детальною та доступною  не була «Інструкція з користування навантажувальною технікою», та  які б рекомендації щодо роботи складської техніки не були надані, людський фактор завжди переважує. Тож, наша компанія багато часу інвестує в інструктаж відповідальних осіб, щодо користування технікою, проводить введення в експлуатацію проданого обладнання. І, при необхідності, на запити наших клієнтів,  з радістю проводимо консультації.  Для замовлень, як завжди, телефонуйте за номерами, вказаними у контактах на сайті:

Тож, підводячи підсумок, щодо рекомендацій довготривалої роботи навантажувачів від сервісного відділу, це:

1. Дотримання  «Інструкції з експлуатації навантажувальної техніки» від виробника.

2. Уважне та належне ставлення до техніки.

3. Щоденне обслуговування оператором навантажувача.

4. Належні умови експлуатації.

5. Періодичне професійне сервісне обслуговування.

Ну і, звісно,  ці рекомендації призведуть до збільшення прибутковості бізнесу всіх наших клієнтів, що дозволить оновлювати парк техніки та підтримувати існуючий  у належному стані. А якщо у Вас є питаннят, з радістю Вам допоможемо.

 • Отримати консультацію;
 • Підібрати запчастини до навантажувачів, штабелерів, річтраків, електровізків;
 • Замовити сервісне обслуговування, діагностику, ремонт навантажувачів; монтаж (збирання)- демонтаж (розбирання)  штабелерів річтраків,
Про компанію · Оренда · Сервіс · Каталог · Блог · Контакти

Доставка · Оплата · Гарантія

Facebook Instagram YouTube

2006-2022 · ТОВ «БАФ Юкрейн»
Україна, м.Київ, провулок Моторний, 3

ВИМКНУТИ СВІТЛО